امروز : ۰۴ مرداد ۱۴۰۳    اطلاعیه ها

مهندسی سازه                                                                                                  

مهندسی سازه گرایشی از مهندسی است که با طراحی سیستم‌های سازه‌ای به هدف تأمین باربری و ایجاد مقاومت در برابر نیروهای گوناگون وارد بر سازه سروکار دارد. باتوجه به بالا رفتن هزینه های ساخت، لازمه طراحی هرچه دقیق تر و اقتصادی تر بیش از پیش مورد توجه سازندگان ساختمان ها و کارفرمایان طرح های عمرانی می باشد لذا طراحان مرکز مهندسی تعادل با استفاده از بروز ترین متد های طراحی و همچنین به کمک جدیدترین  نرم افزار های طراحی سازه همانند ETABS،SAFE،SAP2000،ABAQUS و ... و ارائه به بهترین نحو ممکن با استفاده از نرم افزار های تخصصی ترسیم نقشه های اجرایی مانندAUTOCAD،REVIT،3D-MAXو... آماده ارائه بهترین خدمات فنی و مهندسی و طراحی سازه به عموم مردم ایران اسلامی می باشد.

ساختمان و انواع آن از نظر سازه ای :

ساختمان سازه ‌ای است که برای سکونت و به عنوان سرپناه یا برای کار ساخته می‌شود که محیط را به دو بخش بیرون و درون تقسیم می‌کند. ساختمان‌هایی که از نظر بلندا از اندازه مشخصی بلندتر باشند برج گفته می‌شود. در ایران ساختمان بلندمرتبه یا همان برج طبق مصوبه سال ۱۳۷۷ شورای عالی شهرسازی و معماری به ساختمان‌های بالاتر از شش طبقه گفته می‌شود.

انواع ساختمان:

در معنای کلی هر سازه‌ای را می‌توان ساختمان نامید، در اینجا منظور از ساختمان بناهای ساخته شده با مصالح بنایی (آهن، سیمان، گچ، آجر و ...) می‌باشد.اصولا میتوان ساختمان را از لحاظ مصالح مصرفی و نوع کاربرد آن می‌توان به دو دسته تقسیم نمود.