امروز : ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳    اطلاعیه ها

طراحی تاسیسات زیر بنایی، مکانیکی، صفر انرژی :


واضح است که تاسیسات زیربنایی قلب شهر و تاسیسات مکانیکی قلب ساختمان و صنایع مختلف بوده و خطوط انتقال سیال و انرژی همانند شریان‌های حیاتی هر سیستمی هستند. عدم توجه کافی به انتخاب، طراحی، نظارت و اجرای تاسیسات مکانیکی در همه سطوح می‌تواند منجر به سلب آسایش ساکنین، کاهش تمایل به بهره برداری و حتی در نهایت عدم به کارگیری از فضاهای سرمایه گزاری شده گردد.

 

 طراحی یک سیستم که بتواند در شرایط مختلف کاری و فصلی در ناحیه آسایش و با مصرف انرژی بهینه باشد، هنر، علم، تجربه و به روز بودن مهندس طراح را می‌طلبد.

 

مقاوم سازی تاسیسات موجود و در نظر گرفتن نکات ایمنی در برابر زلزله و شرایط حیاتی نیز می بایستی در طراحی های آینده مد نظر باشد.

 

در طراحی سازه های جدید، طرح های اطفا حریق، عدم گسترش دود در ساختمانهای بلند مرتبه ، مهار و کنترل آتش نیز اهمیت بالایی دارد که طراحان سازه های مختلف باید مد نظر داشته باشند.

 

در زمینه  تاسیسات مکانیکی در دپارتمان طراحی مرکز تعادل سعی می شود که برای هر پروژه  با در نظر گرفتن امکانات مالی کارفرما، شرایط اقلیمی و منابع طبیعی موجود، کاربری ساختمان و فرهنگ عمومی یک طراحی منطقی و بهینه برای سیستم تاسیسات مکانیکی انجام شود و این امر به صورت کار گروهی و با هماهنگی کامل با تیم معماری و سازه صورت پذیرد تا بهترین استفاده از فضاها صورت پذیرد و کمترین مشکلات در حین اجرا نقشه تهیه شده به وجود آید.

Description: https://www.labmanager.com/media/Management%20Tips/June24-2016-APS-ManagementTip_Team_640x360.jpg

 

خدمات مرکز تعادل در زمینه مهندسی مکانیک و انرژی در فازهای صفر، اول و دوم پروژه ها شامل آیتم های زیر می باشد:

  1.  خدمات علمی

انجام طرح های پژوهشی، مطالعات ، امکان سنجی و رفع مشکلات موجود در زمینه انرژی،  تاسیسات و تجهیزات مکانیکی در حوزه های مختلف صنعتی و ساختمان.

برگزاری دوره ها و همایشها در زمینه انرژی، تاسیسات و مقاوم سازی

Description: http://www.sankey-diagrams.com/wp-content/gallery/e_gallery_201/b101_sankey_january.jpg

 

 

  1. طراحی تاسیسات زیر بنایی

 بررسی امکانات اولیه، طرح های در دست اقدام، طرح جامع و آتی موجود در منطقه برای تهیه جزوه مطالعات اولیه  و امکان سنجی تاسیسات مکانیکی مورد درخواست، مسیر دهی ، طراحی و محاسبات خطوط انتقال آب، فاضلاب، فضای سبز، گاز و تهیه جزوات محاسبات و شبیه سازی نرم افزاری سیستم های مکانیکی و تاسیساتی

Description: https://www.sbmc.or.jp/english/050427/clip_image002.jpg

 

  1. تاسیسات شهری و روستایی

پیشنهاد و طراحی تاسیسات مناسب برای فضاهای مختلف شهری و شهرسازی مانند دهکده‌ها، پارک ها و فضاهای روستایی مانند اقامت گاههای بوم گردی و توریستی روستایی با توجه به رعایت نکات صنعت توریسم.

 

  1. طراحی تاسیسات سازه های مختلف

تهیه نقشه های اجرایی شامل طراحی و محاسبات سیستم های گرمایش، سرمایش آب آشامیدنی، تهویه و هواکشها، اطفا حریق، گاز ساز ه های مختلف

 

Description: https://image.slidesharecdn.com/rac-180109122728/95/duct-design-air-distribution-10-638.jpg?cb=1515500985

  1. مقاوم سازی تاسیسات

بررسی وضعیت فعلی سازه ها، صنایع و انطباق آنها با مقررات حوزه هر صنعت و مقررات ملی و از سوی دیگر بررسی ، برآورد و انجام طرح های مقاوم سازی مختلف مکانیکی و برق اضطراری بر اساس وقوع زلزله و عملکرد در شرایط بحران و ضروری

 

 

  1. طراحی  و پیشنهاد سیستم های جدید گرمایشی برای حفاظت باغ‌ها و گلخانه‌ها و جلوگیری از یخ زدگی یا Frost Protection